output_48c0L3.gif                                                                 logos

Results from Stage IIb |Pleven-Svishtov

BULGARIAN CYCLING UNION
TOUR OF BULGARIA - NORTH 02.09- 05.09.2017
Classement Final de L'Etape
Етапно Индивидуално Класиране
Еtape N: 2B Pleven-Svishtov
Nbre de km: 71 km. Moyenne du vainqueur: 47.307 km./h.
Pl. No UCI Cod Nom , Prenom Equipe Temps Bon. Pen.
1 45 10008697648 TIVANI.PEREZ German.Nicolas * UNIEURO TREVIGIANI-HEMUS 1:30:03 6
2 32 10006492112 BAZHKOU Stanislau MINSK CYCLING CLUB 1:30:07 4
3 21 10003260190 BUTS Vitaliy KOLSS CYCLING TEAM 1:30:07 2
4 131 10008008241 TANOVITCHII Nicolae TUSNAD DRAG CYCLING TEAM 1:30:07
5 41 10009398472 CHOLAKOV Stanimir UNIEURO TREVIGIANI-HEMUS 1:30:07
6 13 10010125669 KALABA Dusan * SERBIA NATIONAL TEAM 1:30:07
7 31 10006918306 KLIMIANKOU Kanstantsin MINSK CYCLING CLUB 1:30:07
8 101 10007390370 CRISTA Daniel STEAUA 1:30:07
9 146 10009790516 PYM George CATFORD BANKS 1:30:07
10 81 10007528089 ALEKSIEV Aleksandar NESSEBAR SHOCKBLAZE 1:30:07
11 51 10003042043 KONSTANTINOV Radoslav BULGARIAN NATIONAL TEAM 1:30:07
12 36 10003243723 VORGANOV Eduard MINSK CYCLING CLUB 1:30:07
13 52 10004599905 MIHAYLOV Nikolay BULGARIAN NATIONAL TEAM 1:30:07
14 141 10010958455 FOX Will CATFORD BANKS 1:30:11
15 144 10010994124 FOWLER George CATFORD BANKS 1:30:11
16 54 10003041942 GERGANOV Evgeni BULGARIAN NATIONAL TEAM 1:30:11
17 26 10004599400 VASYLYUK Andriy KOLSS CYCLING TEAM 1:30:11
18 142 10013263823 FERGUSON Callum * CATFORD BANKS 1:30:11
19 1 10005675692 ASADOV Elchin SYNERGY BAKU CYCLING PROJ 1:30:11
20 143 10013824403 CARPENTER Lawrence CATFORD BANKS 1:30:11
21 74 10014248573 VAN.NIEKERK Aidan * LEADOUT ASPIRE 1:30:11
22 2 10010197007 MIKAYILZADE Musa * SYNERGY BAKU CYCLING PROJ 1:30:16
23 62 10009500627 MORICZ Daniel * KOBANYA CYCLING TEAM 1:30:16
24 34 10002670110 SOBAL Yauhen MINSK CYCLING CLUB 1:30:19
25 125 10009822242 TIRYAKI Oguzhan * TURKISH NATIONAL TEAM 1:30:19
26 145 10013303633 JOBBER James CATFORD BANKS 1:30:19
27 3 10009802741 ALIZADA Elgun * SYNERGY BAKU CYCLING PROJ 1:30:19
28 22 10004738533 LAGKUTI Sergiy KOLSS CYCLING TEAM 1:30:19
29 113 10011134570 GENOV Nikolay * TZAR SIMEON 1:30:22
30 112 10004812796 DIMOV Plamen TZAR SIMEON 1:30:22
31 132 10050085427 LEZICA Facundo.Gabriel TUSNAD DRAG CYCLING TEAM 1:30:29
32 4 10009737972 GAHRAMANLI Kanan * SYNERGY BAKU CYCLING PROJ 1:30:29
33 105 10055525915 BIDILICI Andrei.Cosmin STEAUA 1:30:29
34 133 10036595959 LASZLO Peter * TUSNAD DRAG CYCLING TEAM 1:30:29
35 43 10010590461 ANDREEV Yordan UNIEURO TREVIGIANI-HEMUS 1:30:29
36 122 10009712310 BALKAN Serkan TURKISH NATIONAL TEAM 1:30:29
37 12 10007298727 DANAILOVIC Marko SERBIA NATIONAL TEAM 1:30:29
38 64 10062178802 BERNARD Bence KOBANYA CYCLING TEAM 1:30:29
39 46 10053570050 MUÑOZ Matias * UNIEURO TREVIGIANI-HEMUS 1:30:29
40 121 10015280514 DILEK Halil.Ibrahim * TURKISH NATIONAL TEAM 1:30:33
41 25 10011241270 LLIBERT Sendros.Juve KOLSS CYCLING TEAM 1:30:33
42 123 10009240747 YILMAZ Yunus.Emre * TURKISH NATIONAL TEAM 1:30:33
43 11 10002538350 JOVANOVIĆ NebojšA SERBIA NATIONAL TEAM 1:30:33
44 63 10010039985 LÓKI Bence KOBANYA CYCLING TEAM 1:30:38
45 114 10010648964 AZHI Ivan * TZAR SIMEON 1:30:38
46 73 10010786279 POULTON Jared LEADOUT ASPIRE 1:30:45
47 103 10009041087 PLESEA Valentin STEAUA 1:30:45
48 115 10014419840 BEEV Adriyan * TZAR SIMEON 1:30:48
49 44 10010086970 RAVANELLI Simone * UNIEURO TREVIGIANI-HEMUS 1:30:50
50 14 10008695830 STAFANOVIC Stefan SERBIA NATIONAL TEAM 1:30:50
51 24 10011241371 SOLTASIUK Vladyslav * KOLSS CYCLING TEAM 1:31:07
52 23 10007157570 PREVAR Oleksandr KOLSS CYCLING TEAM 1:31:07
53 135 10005747737 KRASNOV Leonid TUSNAD DRAG CYCLING TEAM 1:31:07
54 72 10017730267 MUNTON Byron * LEADOUT ASPIRE 1:31:07
55 71 10014256758 HATTINGH Jarrod * LEADOUT ASPIRE 1:31:10
56 126 10008683100 SAMLI Ferit.Can TURKISH NATIONAL TEAM 1:31:10
57 124 10011150031 KOKLU Mustafa * TURKISH NATIONAL TEAM 1:31:10
58 56 10014420446 DOBREV Denis * BULGARIAN NATIONAL TEAM 1:31:20
59 104 10009975018 LEONARD Barbu * STEAUA 1:31:39
60 134 10036595858 BARTHA CSABA TUSNAD DRAG CYCLING TEAM 1:31:39
61 35 10006876977 GOLOVASH Oleksandr MINSK CYCLING CLUB 1:31:51
62 33 10009049575 IVASHKIN Anton * MINSK CYCLING CLUB 1:31:51
63 83 10015302338 CHAVDROV Petar * NESSEBAR SHOCKBLAZE 1:38:24
64 102 10011000689 HORVATH Roland * STEAUA 1:38:49
65 65 10005508570 MOLNAR Istvan KOBANYA CYCLING TEAM 1:38:49 20"
66 84 10053596726 TATAR Onur * NESSEBAR SHOCKBLAZE 1:38:49
67 53 10052867509 LAZAROV Nedko BULGARIAN NATIONAL TEAM 1:38:49
68 111 10015385291 HRISTOV Hristo TZAR SIMEON 1:38:49
69 93 10023466102 MIHAYLOV Doncho * REGIONAL TEAM DRAG-LEVSKI 1:38:49
70 82 10010649065 MUHTAROV Ivan * NESSEBAR SHOCKBLAZE 1:39:01
92 10052873670 ASENOV Dean * REGIONAL TEAM DRAG- Abandone/Незав.
Classement Par Equipe Pour L'Etape
Еtape N: 2B Отборно Класиране за Етапа
Pl. Equipe / Отбор Temps Diff./Разл. Points
1 MINSK CYCLING CLUB 4:30:21 0 21
2 BULGARIAN NATIONAL TEAM 4:30:25 4 40
3 CATFORD BANKS 4:30:29 8 38
4 KOLSS CYCLING TEAM 4:30:37 16 48
5 UNIEURO TREVIGIANI-HEMUS 4:30:39 18 41
6 SYNERGY BAKU CYCLING PROJ 4:30:46 25 68
7 TUSNAD DRAG CYCLING TEAM 4:31:05 44 69
8 SERBIA NATIONAL TEAM 4:31:09 48 86
9 STEAUA 4:31:21 1:00 88
10 TURKISH NATIONAL TEAM 4:31:21 1:00 101
11 TZAR SIMEON 4:31:22 1:01 104
12 KOBANYA CYCLING TEAM 4:31:23 1:02 105
13 LEADOUT ASPIRE 4:32:03 1:42 121
14 NESSEBAR SHOCKBLAZE 4:47:20 16:59 139
Classement - Activite Pour L'Etape
Еtape N: 2B Класиране за Активност за Етапа
Pl. No UCI Cod Nom , Prenom Equipe Points
Premium 1 Obnova-Parking
1 101 10007390370 CRISTA Daniel STEAUA 3
2 34 10002670110 SOBAL Yauhen MINSK CYCLING CLUB 2
3 23 10007157570 PREVAR Oleksandr KOLSS CYCLING TEAM 1
Premium 2 59.00 km
1 126 10008683100 SAMLI Ferit.Can TURKISH NATIONAL TEAM 3
2 101 10007390370 CRISTA Daniel STEAUA 2
3 125 10009822242 TIRYAKI Oguzhan * TURKISH NATIONAL TEAM 1
Classement Final de L'Etape U23
Етапно Индивидуално Класиране за най-млад
Еtape N: 2B
Pl. No UCI Cod Nom , Prenom Equipe Temps Bon. Pen.
1 45 10008697648 TIVANI.PEREZ German.Nicolas * UNIEURO TREVIGIANI-HEMUS 1:30:03 6
2 13 10010125669 KALABA Dusan * SERBIA NATIONAL TEAM 1:30:07
3 142 10013263823 FERGUSON Callum * CATFORD BANKS 1:30:11
COMMUNIQUE N2
Rider N 65 10005508570 MOLNAR Istvan KOBANYA CYCLING TEAM is penalized with 20 sec. and fine of
CHF 50 and Team Menager of KOBANYA CYCLING TEAM is penalized with fine of CHF 100 according to UCI
regulation art. 12.1.040 p. 19.2.2 - Sheltering behind or falling into the slip stream of a vehicle.
BULGARIAN CYCLING UNION
TOUR OF BULGARIA - NORTH 02.09- 05.09.2017
Classement General Individuel
Временно Индивидуално Класиране
Еtape N: 2B Pleven-Svishtov
Nbre de km: 297 km. Moyenne du vainqueur: 41.091 km./h.
Pl. No UCI Cod Nom , Prenom Equipe Temps Gap Points
1 22 10004738533 LAGKUTI Sergiy KOLSS CYCLING TEAM 7:14:03 0 44
2 81 10007528089 ALEKSIEV Aleksandar NESSEBAR SHOCKBLAZE 7:17:20 3:17 34
3 131 10008008241 TANOVITCHII Nicolae TUSNAD DRAG CYCLING 7:18:57 4:54 19
4 45 10008697648 TIVANI.PEREZ German.Nicolas * UNIEURO TREVIGIANI- 7:19:00 4:57 15
5 32 10006492112 BAZHKOU Stanislau MINSK CYCLING CLUB 7:19:06 5:03 12
6 21 10003260190 BUTS Vitaliy KOLSS CYCLING TEAM 7:19:08 5:05 11
7 52 10004599905 MIHAYLOV Nikolay BULGARIAN NATIONAL TEAM 7:19:10 5:07 36
8 26 10004599400 VASYLYUK Andriy KOLSS CYCLING TEAM 7:19:14 5:11 41
9 54 10003041942 GERGANOV Evgeni BULGARIAN NATIONAL TEAM 7:19:14 5:11 50
10 31 10006918306 KLIMIANKOU Kanstantsin MINSK CYCLING CLUB 7:20:03 6:00 44
11 51 10003042043 KONSTANTINOV Radoslav BULGARIAN NATIONAL TEAM 7:21:43 7:40 23
12 36 10003243723 VORGANOV Eduard MINSK CYCLING CLUB 7:25:43 11:40 27
13 34 10002670110 SOBAL Yauhen MINSK CYCLING CLUB 7:26:16 12:13 66
14 25 10011241270 LLIBERT Sendros.Juve KOLSS CYCLING TEAM 7:27:20 13:17 81
15 43 10010590461 ANDREEV Yordan UNIEURO TREVIGIANI- 7:28:09 14:06 85
16 122 10009712310 BALKAN Serkan TURKISH NATIONAL TEAM 7:29:27 15:24 88
17 23 10007157570 PREVAR Oleksandr KOLSS CYCLING TEAM 7:30:31 16:28 102
18 143 10013824403 CARPENTER Lawrence CATFORD BANKS 7:30:44 16:41 49
19 142 10013263823 FERGUSON Callum * CATFORD BANKS 7:30:46 16:43 66
20 13 10010125669 KALABA Dusan * SERBIA NATIONAL TEAM 7:31:07 17:04 36
21 74 10014248573 VAN.NIEKERK Aidan * LEADOUT ASPIRE 7:32:34 18:31 68
22 146 10009790516 PYM George CATFORD BANKS 7:33:20 19:17 43
23 46 10053570050 MUÑOZ Matias * UNIEURO TREVIGIANI- 7:33:42 19:39 93
24 132 10050085427 LEZICA Facundo.Gabriel TUSNAD DRAG CYCLING 7:34:19 20:16 108
25 101 10007390370 CRISTA Daniel STEAUA 7:34:20 20:17 80
26 113 10011134570 GENOV Nikolay * TZAR SIMEON 7:34:31 20:28 73
27 112 10004812796 DIMOV Plamen TZAR SIMEON 7:34:31 20:28 90
28 33 10009049575 IVASHKIN Anton * MINSK CYCLING CLUB 7:35:04 21:01 130
29 126 10008683100 SAMLI Ferit.Can TURKISH NATIONAL TEAM 7:35:32 21:29 130
30 103 10009041087 PLESEA Valentin STEAUA 7:35:45 21:42 120
31 1 10005675692 ASADOV Elchin SYNERGY BAKU CYCLING 7:36:31 22:28 70
32 72 10017730267 MUNTON Byron * LEADOUT ASPIRE 7:37:20 23:17 119
33 35 10006876977 GOLOVASH Oleksandr MINSK CYCLING CLUB 7:37:37 23:34 126
34 14 10008695830 STAFANOVIC Stefan SERBIA NATIONAL TEAM 7:37:42 23:39 130
35 41 10009398472 CHOLAKOV Stanimir UNIEURO TREVIGIANI- 7:38:46 24:43 43
36 144 10010994124 FOWLER George CATFORD BANKS 7:39:37 25:34 73
37 62 10009500627 MORICZ Daniel * KOBANYA CYCLING TEAM 7:39:42 25:39 95
38 3 10009802741 ALIZADA Elgun * SYNERGY BAKU CYCLING 7:39:45 25:42 77
39 105 10055525915 BIDILICI Andrei.Cosmin STEAUA 7:39:55 25:52 92
40 123 10009240747 YILMAZ Yunus.Emre * TURKISH NATIONAL TEAM 7:39:57 25:54 88
41 2 10010197007 MIKAYILZADE Musa * SYNERGY BAKU CYCLING 7:40:26 26:23 101
42 24 10011241371 SOLTASIUK Vladyslav * KOLSS CYCLING TEAM 7:40:33 26:30 111
43 114 10010648964 AZHI Ivan * TZAR SIMEON 7:40:48 26:45 137
44 4 10009737972 GAHRAMANLI Kanan * SYNERGY BAKU CYCLING 7:40:49 26:46 121
45 125 10009822242 TIRYAKI Oguzhan * TURKISH NATIONAL TEAM 7:41:04 27:01 99
46 115 10014419840 BEEV Adriyan * TZAR SIMEON 7:42:17 28:14 143
47 12 10007298727 DANAILOVIC Marko SERBIA NATIONAL TEAM 7:42:21 28:18 144
48 11 10002538350 JOVANOVIĆ NebojšA SERBIA NATIONAL TEAM 7:42:25 28:22 141
49 124 10011150031 KOKLU Mustafa * TURKISH NATIONAL TEAM 7:43:02 28:59 159
50 141 10010958455 FOX Will CATFORD BANKS 7:43:05 29:02 125
51 145 10013303633 JOBBER James CATFORD BANKS 7:43:07 29:04 130
52 133 10036595959 LASZLO Peter * TUSNAD DRAG CYCLING 7:43:17 29:14 133
53 64 10062178802 BERNARD Bence KOBANYA CYCLING TEAM 7:43:17 29:14 143
54 73 10010786279 POULTON Jared LEADOUT ASPIRE 7:43:33 29:30 149
55 135 10005747737 KRASNOV Leonid TUSNAD DRAG CYCLING 7:45:20 31:17 159
56 56 10014420446 DOBREV Denis * BULGARIAN NATIONAL TEAM 7:45:47 31:44 165
57 134 10036595858 BARTHA CSABA TUSNAD DRAG CYCLING 7:45:52 31:49 170
58 121 10015280514 DILEK Halil.Ibrahim * TURKISH NATIONAL TEAM 7:46:25 32:22 163
59 71 10014256758 HATTINGH Jarrod * LEADOUT ASPIRE 7:46:30 32:27 165
60 63 10010039985 LÓKI Bence KOBANYA CYCLING TEAM 7:46:33 32:30 170
61 44 10010086970 RAVANELLI Simone * UNIEURO TREVIGIANI- 7:47:05 33:02 179
62 104 10009975018 LEONARD Barbu * STEAUA 7:47:09 33:06 171
63 84 10053596726 TATAR Onur * NESSEBAR SHOCKBLAZE 7:51:37 37:34 163
64 53 10052867509 LAZAROV Nedko BULGARIAN NATIONAL TEAM 7:54:44 40:41 190
65 82 10010649065 MUHTAROV Ivan * NESSEBAR SHOCKBLAZE 7:55:07 41:04 176
66 102 10011000689 HORVATH Roland * STEAUA 7:55:58 41:55 195
67 65 10005508570 MOLNAR Istvan KOBANYA CYCLING TEAM 7:56:13 42:10 194
68 83 10015302338 CHAVDROV Petar * NESSEBAR SHOCKBLAZE 7:56:16 42:13 192
69 111 10015385291 HRISTOV Hristo TZAR SIMEON 7:57:51 43:48 208
70 93 10023466102 MIHAYLOV Doncho * REGIONAL TEAM DRAG- 8:01:30 47:27 210
Classement General Par Equipe
Еtape N: 2B Временно Отборно Класиране
Pl. Equipe / Отбор Temps Diff./Разл. Points
1 KOLSS CYCLING TEAM 21:52:37 0 96
2 BULGARIAN NATIONAL TEAM 22:00:13 7:36 109
3 MINSK CYCLING CLUB 22:05:00 12:23 82
4 UNIEURO TREVIGIANI-HEMUS 22:19:34 26:57 127
5 CATFORD BANKS 22:34:50 42:13 133
6 TUSNAD DRAG CYCLING TEAM 22:36:37 44:00 253
7 TURKISH NATIONAL TEAM 22:40:43 48:06 240
8 TZAR SIMEON 22:49:50 57:13 299
9 STEAUA 22:50:00 57:23 292
10 SERBIA NATIONAL TEAM 22:50:31 57:54 289
11 LEADOUT ASPIRE 22:50:49 58:12 317
12 SYNERGY BAKU CYCLING PROJ 22:56:42 1:04:05 248
13 NESSEBAR SHOCKBLAZE 23:03:33 1:10:56 366
14 KOBANYA CYCLING TEAM 23:09:09 1:16:32 399
Classement General - Activite
Еtape N: 2B Временно Класиране за Активност
Pl. No UCI Cod Nom , Prenom Equipe Points
1 22 10004738533 LAGKUTI Sergiy KOLSS CYCLING TEAM 6
2 126 10008683100 SAMLI Ferit.Can TURKISH NATIONAL TEAM 6
3 101 10007390370 CRISTA Daniel STEAUA 5
4 81 10007528089 ALEKSIEV Aleksandar NESSEBAR SHOCKBLAZE 4
5 26 10004599400 VASYLYUK Andriy KOLSS CYCLING TEAM 3
6 23 10007157570 PREVAR Oleksandr KOLSS CYCLING TEAM 3
7 33 10009049575 IVASHKIN Anton * MINSK CYCLING CLUB 3
8 34 10002670110 SOBAL Yauhen MINSK CYCLING CLUB 2
9 36 10003243723 VORGANOV Eduard MINSK CYCLING CLUB 1
10 122 10009712310 BALKAN Serkan TURKISH NATIONAL TEAM 1
11 24 10011241371 SOLTASIUK Vladyslav * KOLSS CYCLING TEAM 1
12 125 10009822242 TIRYAKI Oguzhan * TURKISH NATIONAL TEAM 1
Classement General - Grimpeurs
Еtape N: 2B Временно Класиране за Катерачи
Pl. No UCI Cod Nom , Prenom Equipe Points
1 22 10004738533 LAGKUTI Sergiy KOLSS CYCLING TEAM 20
2 81 10007528089 ALEKSIEV Aleksandar NESSEBAR SHOCKBLAZE 13
3 32 10006492112 BAZHKOU Stanislau MINSK CYCLING CLUB 10
4 45 10008697648 TIVANI.PEREZ German.Nicolas * UNIEURO TREVIGIANI-HEMUS 2
5 41 10009398472 CHOLAKOV Stanimir UNIEURO TREVIGIANI-HEMUS 2
6 21 10003260190 BUTS Vitaliy KOLSS CYCLING TEAM 1
7 34 10002670110 SOBAL Yauhen MINSK CYCLING CLUB 1
8 13 10010125669 KALABA Dusan * SERBIA NATIONAL TEAM 1
9 101 10007390370 CRISTA Daniel STEAUA 1
10 141 10010958455 FOX Will CATFORD BANKS 1
Classement General Individuel U23
Временно Класиране за най-млад Състезател
Еtape N: 2B
Pl. No UCI Cod Nom , Prenom Equipe Temps Gap Points
1 45 10008697648 TIVANI.PEREZ German.Nicolas * UNIEURO TREVIGIANI-HEMUS 7:19:00 0 15
2 142 10013263823 FERGUSON Callum * CATFORD BANKS 7:30:46 11:46 66
3 13 10010125669 KALABA Dusan * SERBIA NATIONAL TEAM 7:31:07 12:07 36
4 74 10014248573 VAN.NIEKERK Aidan * LEADOUT ASPIRE 7:32:34 13:34 68
5 46 10053570050 MUÑOZ Matias * UNIEURO TREVIGIANI-HEMUS 7:33:42 14:42 93
6 113 10011134570 GENOV Nikolay * TZAR SIMEON 7:34:31 15:31 73
7 33 10009049575 IVASHKIN Anton * MINSK CYCLING CLUB 7:35:04 16:04 130
8 72 10017730267 MUNTON Byron * LEADOUT ASPIRE 7:37:20 18:20 119
9 62 10009500627 MORICZ Daniel * KOBANYA CYCLING TEAM 7:39:42 20:42 95
10 3 10009802741 ALIZADA Elgun * SYNERGY BAKU CYCLING 7:39:45 20:45 77
11 123 10009240747 YILMAZ Yunus.Emre * TURKISH NATIONAL TEAM 7:39:57 20:57 88
12 2 10010197007 MIKAYILZADE Musa * SYNERGY BAKU CYCLING 7:40:26 21:26 101
13 24 10011241371 SOLTASIUK Vladyslav * KOLSS CYCLING TEAM 7:40:33 21:33 111
14 114 10010648964 AZHI Ivan * TZAR SIMEON 7:40:48 21:48 137
15 4 10009737972 GAHRAMANLI Kanan * SYNERGY BAKU CYCLING 7:40:49 21:49 121
16 125 10009822242 TIRYAKI Oguzhan * TURKISH NATIONAL TEAM 7:41:04 22:04 99
17 115 10014419840 BEEV Adriyan * TZAR SIMEON 7:42:17 23:17 143
18 124 10011150031 KOKLU Mustafa * TURKISH NATIONAL TEAM 7:43:02 24:02 159
19 133 10036595959 LASZLO Peter * TUSNAD DRAG CYCLING 7:43:17 24:17 133
20 56 10014420446 DOBREV Denis * BULGARIAN NATIONAL TEAM 7:45:47 26:47 165
21 121 10015280514 DILEK Halil.Ibrahim * TURKISH NATIONAL TEAM 7:46:25 27:25 163
22 71 10014256758 HATTINGH Jarrod * LEADOUT ASPIRE 7:46:30 27:30 165
23 44 10010086970 RAVANELLI Simone * UNIEURO TREVIGIANI-HEMUS 7:47:05 28:05 179
24 104 10009975018 LEONARD Barbu * STEAUA 7:47:09 28:09 171
25 84 10053596726 TATAR Onur * NESSEBAR SHOCKBLAZE 7:51:37 32:37 163
26 82 10010649065 MUHTAROV Ivan * NESSEBAR SHOCKBLAZE 7:55:07 36:07 176
27 102 10011000689 HORVATH Roland * STEAUA 7:55:58 36:58 195
28 83 10015302338 CHAVDROV Petar * NESSEBAR SHOCKBLAZE 7:56:16 37:16 192
29 93 10023466102 MIHAYLOV Doncho * REGIONAL TEAM DRAG- 8:01:30 42:30 210
Jersey Classement
Еtape N: 2B Носители на Лидерски Фанелки
Jersey No UCI Cod Nom , Prenom Equipe
YELLOW JERSEY 22 10004738533 LAGKUTI Sergiy KOLSS CYCLING TEAM
GREEN JERSEY 126 10008683100 SAMLI Ferit.Can TURKISH NATIONAL TEAM
POLKA DOT JERSEY 81 10007528089 ALEKSIEV Aleksandar NESSEBAR SHOCKBLAZE
WHITE JERSEY 45 10008697648 TIVANI.PEREZ German.Nicolas * UNIEURO TREVIGIANI-HEMUS
L'Orde Des Vehicules Apres Etape
Еtape N: 2B Ред на Техническите Автомобили
Pl. Equipe Pl. Equipe Pl. Equipe
1 KOLSS CYCLING TEAM 6 BULGARIAN NATIONAL TEAM 11 STEAUA
2 NESSEBAR SHOCKBLAZE 7 TURKISH NATIONAL TEAM 12 TZAR SIMEON
3 TUSNAD DRAG CYCLING TEAM 8 CATFORD BANKS 13 SYNERGY BAKU CYCLING PROJ
4 UNIEURO TREVIGIANI-HEMUS 9 SERBIA NATIONAL TEAM 14 KOBANYA CYCLING TEAM
5 MINSK CYCLING CLUB 10 LEADOUT ASPIRE 15 REGIONAL TEAM DRAG-LEVSKI

Facebook comment